- 1 csirke
- 5 dkg margarin
- 1 fej vöröshagyma
- 1 db zeller
- 5 dkg gomba
- 1 db húsleveskocka
- 10 dkg ananászkocka
- 1 ek. liszt
- 3 ek. szójamártás
- só
- bors
A csirkét megmossuk, feldaraboljuk, megsózzuk és borsozzuk.
A margarinon átpirítjuk, majd melegen tartjuk.
A megmaradt margarinban megpirítjuk a felkockázott vöröshagymát, a gyufaszálnyira vágott zellert és a feldarabolt gombát.
Ha megpirult, felöntjük a húsleveskockából készült levessel.
Tűzálló tálba tesszük a csirkedarabokat, leöntjük a zöldséges levessel, és 30 percig sütjük.
Ekkor hozzáadjuk az ananászkockákat, a liszttel elkevert szójamártást és még 5 percig együtt pároljuk.
Forrón, rizzsel és salátával tálaljuk.
Rétegekben cukkini,paradicsom,krumpli,csibehusi (előre lepiritva hagyman). Öntet: joghurt, fokhagyma,medvehagyma, pici tej, egy tojas, tetejére sajt
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A leveles tésztából köröket vágunk ki, majd megsütjük. Alaplevet készítünk. (Alaplé: Vízben feloldunk ételízesítőt, vagy húsleves kockát.) A csirkemellet fehéredésig sütjük kevés...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hagymát apróra vágjuk és kevés olajon megdinszteljük. A felkockázott húst hozzákeverjük és addig pirítjuk, míg feldobja a levét. A gombát leszűrjük és hozzákeverjük, fűszerezzük...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű