Tészta:
- 40 dkg liszt
- 15 dkg zsír vagy margarin
- 15 dkg cukor
- 1 cs. sütőpor
- 3 tojás sárgája
- 3 ek. tej
Töltelék:
- 3 tojás fehérje
- 15 dkg porcukor
- 3 ek. baracklekvár
- 15 dkg dió
Ennek az adagnak a duplája kell a nagy gáztepsibe!
(töltelékből esetleg még több)
Tészta:
A hozzávalókat kemény tésztává dolgozzuk össze, majd a felét a zsírozott tepsi aljába reszeljük nagy lukú reszelőn.
Töltelék:
A tojás fehérjét felverem habnak 15 dkg porcukorral, 3 ek. baracklekvárral, és 15 dkg dióval, majd rásimítom a reszelékre.
A megmaradt tésztát ennek a tetejére reszelem, majd kisütöm.
A tésztát összeállítjuk (nem tévedés összesen 3 alapanyag+a csipet só)...és egy éjszakára a hűtőbe tesszük ....másnap elnyújtjuk téglalap alakúra. Teszünk a hosszabbik oldalra egy...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű
♥ A lisztet mély tálba szitáljuk, közepébe kis mélyedésbe belemorzsoljuk az élesztőt, mokkáskanálnyi cukrot szórunk rá, leöntjük egy pohár langyos tejjel és hagyjuk felfutni. Miko...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Máz: 20 dkg porcukor, 2 tojás fehérje, gőz felett felverni, és 10 dkg csokit olvasztunk bele, összekeverjük, és a tésztára kenjük. Ferdén szeleteljük.
Elkészítési idő: 140 perc Nehézség: Közepes