Tészta:
- 40 dkg liszt
- 15 dkg zsír vagy margarin
- 15 dkg cukor
- 1 cs. sütőpor
- 3 tojás sárgája
- 3 ek. tej
Töltelék:
- 3 tojás fehérje
- 15 dkg porcukor
- 3 ek. baracklekvár
- 15 dkg dió
Ennek az adagnak a duplája kell a nagy gáztepsibe!
(töltelékből esetleg még több)
Tészta:
A hozzávalókat kemény tésztává dolgozzuk össze, majd a felét a zsírozott tepsi aljába reszeljük nagy lukú reszelőn.
Töltelék:
A tojás fehérjét felverem habnak 15 dkg porcukorral, 3 ek. baracklekvárral, és 15 dkg dióval, majd rásimítom a reszelékre.
A megmaradt tésztát ennek a tetejére reszelem, majd kisütöm.
Megmossuk, és leszárazzuk a ribizlit. A piteforma aljába terítetjük a megvajazott sütőpapírt. Beleszórjuk a gyönyörű fekete ribizlit, és megszórjuk a 3 ek barna cukorral. A tész...
Elkészítési idő: 70 perc Nehézség: Közepes