2 tojás
5 dkg zsír
3 ek méz ek tej
20 dkg cukor
60 dkg liszt
krém
30 dkg cukor
20 dkg vaj
3/4 l tej
4 ek gríz
rum
vanília
vagy kakaó
máz:
3 ek víz,5 ek cukor,2 dkg kakaót felfőzünk kb 5 percig.Mielőtt levesszük 5 dkg vajat keverünk hozzá
a tojást a zsírt a mézet a tejet,a cukrot 5 percig lassú tűznél keverjük vagy gőz fölött főzzük,majd a tűzről levéve a liszttel eldolgozzuk 4 részre osztjuk fél órát pihentetjük majd egyenként megsütjük világosra.
krémhez a tejben sűrűre főzzük a grízt kihűtjük,a vajat habosra kavarjuk a cukorral.majd összekeverjük a grízzel.Ízesítjük rummal vagy citrommal vagy vaníliával,vagy kakaóval megtöltjük a lapokat és mázat teszünk rá
A kiflit felkarikázzuk. A tejet felforraljuk a cukorral, mézzel, vaníliával. Ezzel leforrázzuk a kiflit, majd rátesszük a vajat, végül pedig megszórjuk a mákkal.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Össze dolgozzuk és vékonyan kiolajozott tepsibe símítjuk 2 cm vastagságúra. Tetejére csoki mázat öntünk és megszórjuk apróra vágott pörkölt földimogyoróval, majd rudacskákra szele...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Jól összedolgozzuk, 30 perc pihi, vékonyra nyújtani, kiszaggatni, tojással lekenni és reszelt sajttal megszórni. 175 fokon légkeverésen sütöm!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű