Tészta:
- 17 dkg rétesliszt
- 8 dkg porcukor
- 8 dkg vaj
- 1 egész+ 1 tojássárgája
- kevés olaj
- 1 csomag sütőpor
Krém:
- 50 dkg túró
- 2 csomag vaníliás cukor
- 1 egész+ 3 tojássárgája
- 15 dkg porcukor
- 1 dl olaj
- 5 dl tej
- 1 csomag vaníliás pudingpor
Hab:
- 4 tojás fehérje
- 5 ek. porcukor
- pici citromlé
A tészta hozzávalóit összedolgozzuk, kizsírozott tepsibe vizes kézzel belekenjük.
A krém hozzávalóit összekeverjük, a tésztára ráöntjük, és megsütjük.
A tojásfehérjét a porcukorral és a citromlével gőz fölött felverni, és főleg szárítani kell, nem kell már sütögetni.
A dupla adag a nagy tepsiből kicsit kifolyt!
Szitáld egy tálba a lisztet, vegyítsd a kakaóporral, a sütőporral, add hozzá a darabokra vágott étcsokit. Egy másik edényben keverd össze a cukrot a tojással és a lekvárral. Óvato...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Cukrot,vajat és tojást kikeverni,hozzáadni a többit.Felét bele a tepsibe.Tölteléket össze keverni,rá a tésztára,majd a tészta másik felét rá. Tetejére csoki. 180fok.35 perc
Elkészítési idő: 60perc Nehézség: Közepes
A tojások fehérjét kemény habbá verjük, kanalanként eldolgozzuk benne a porcukrot, egyszerre hozzáadjuk a tojássárgás és végül könnyedén hozzákeverjük a lisztet, vigyázva, hogy a h...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű