10 dkg porcukor
15 dkg vaj
25 dkg liszt
3 tojás
5 dkg darált mandula
1 teáskanálnyi őrölt fahéj
A töltelékhez:
70 dkg alma
1 dl tejszín
1 tojás sárgája
1 vaníliarúd belseje
1 evőkanál porcukor
A cukrot a vajjal habosra keverjük, majd hozzáadjuk a tojásokat. Mikor krémes állagúvá vált belekeverjük a lisztet, a fahéjat és a darált mandulát is. Ezt követően kivajazott sütőformába tesszük a tésztát. Az almákat megtisztítjuk és felszeleteljük, majd a sütemény tetejére halmozzuk. A tejszínt és a tojássárgáját jól elkeverjük és hozzáadjuk a vaníliát és a cukrot is, majd ezzel meglocsoljuk az almát. 200 fokon 30-35 percen át sütjük. Miután elkészült hagyjuk kihűlni és szeletelhetjük.
Egy kapcsos tortaformát körberakunk piskótával(a piskóta egyik felét egyenesre vágjuk ,úgy jobban megáll) ,az alját is kirakjuk piskótával. Bő hideg vízben beáztatjuk a zselatin l...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
180 fokon 10-15 percig kell sütni.
Elkészítési idő: 10-15 perc Nehézség: Könnyű
Rövid ideig a hűtőben dermesztjük,majd hat egyforma részre osztjuk,kerekre nyújtjuk,és 170 c-os sütőben mindegyiket külön-külön megsütjük.Minden lapot megkenünk más.más lekvárral,é...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű