40 dkg liszt
5 dkg cukrozatlan kakaópor
5 dkg kókuszreszelék
50 ml olaj
6 dl víz
2 evőkanál cukor
csipetnyi só
fél teáskanál szódabikarbóna
1 evőkanál citromlé
3 dl cseresznyelekvár
A tetejére:
15 dkg étcsokoládé
3 evőkanál olaj
5 evőkanál főtt kávé (cukor nélkül)
5 dkg mandula
A lisztet, a kókuszreszeléket, a kakaóport, a cukrot és a sót összekeverjük, hozzáadjuk a szódabikarbónát, majd erre kerül a citromlé. Jól összedolgozzuk és a vizet is beleöntjük. ezt követően a lekvárt is belekeverjük a tésztába. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük a masszát és 180 fokos sütőben 40-45 perc alatt megsütjük. Amikor megsült, hagyjuk hűlni, majd négyzetekre szeleteljük. A csokoládét felolvasztjuk, hozzákeverjük az olajat és a kávét, bevonjuk vele a sütiket. Megszórjuk a mandulával, lehűtjük és már kínálhatjuk is.
A tészta alapanyagait a meggy kivételével egy tálba tesszük. Robotgéppel simára kavarjuk. A kezdetekben csak 3 dl tejet adjunk hozzá, ha nagyon sűrű a massza, akkor öntsük csak bel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojást az édesítővel, liszttel, tejjel, vízzel, sütőporral robotgép segítségével összedolgozzuk, beletesszük a túrót és még tovább keverjük robotgéppel. Majd a masszát a tepsibe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű