A tésztához:
3 tojássárgája+fehérje
15 dkg zsír
10 dkg cukor
3 evőkanál tej
fél sütőpor
annyi liszt, hogy könnyen reszelhető tészta legyen
A habhoz:
barackíz
3 tojás fehérje
15 dkg kristálycukor
15 dkg darált dió
reszelt citromhéj
A tészta alapanyagaiból gyors mozdulatokkal linzetésztát gyúrunk, melynek felét tepsibe reszeljük. Gazdagon megkenjük barackízzel.
A tojásfehérjéket kemény habbá verjük a cukorral, diót és citromhéjat keverünk bele. A habot a tésztára simítjuk.
A megmaradt tésztát a tetejére reszeljük. Alsó-felső sütéssel, 180 fokos hőmérsékleten kb. 40 perc alatt aranysárgára sütjük.
Sütés után még melegen kockákra vágjuk és csak kihülés után szedjük ki a tepsiből.
Vaníliás cukorral meghíntve kínáljul.
Keksz,lekvár,kávé,kakaó,rum,tej össze dolgozni. A krémet simára kikeverni. A tésztát kinyújtani és megkenni a krémmel,feltekerni.Kókuszba forgatni. Hűtőbe tenni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához a tojásokat szétválasztjuk és a fehérjét kemény habbá verjük, beletesszük a cukrot, ezzel is még tovább verjük, míg a cukor el nem olvad. Amikor kemény, beletesszük a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A mézet és a margarint fölolvasztjuk (mikróban szoktam) a többi hozzávalóval egy tálban összegyúrjuk - a tejből csak a végén adunk hozzá, épp csak annyit, hogy gyúrható legyen (ha...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű