Az alsó réteghez:
10 dkg vaj
5 dkg cukor
5 evőkanál kakaó
1 db tojás
15 dkg darált keksz
5 dkg durvára vágott mogyoró (vagy mandula, vagy dió), én mandulát használtam
15 dkg kókuszreszelék
A krémhez:
10 dkg vaj
fél dl tejszín
4 dkg főzés nélküli vaníliás pudingpor
25 dkg porcukor (nálam csak 17 dkg)
A csokoládé bevonathoz:
10 dkg étcsokoládé
2,5 dkg vaj
A vajat, cukrot, kakaót gőz felett összefőzzük, majd félrehúzva
belekeverjük a már felvert tojást. Visszatesszük a gőz fölé és
besűrítjük, bár nekem nagyon nem sűrűsödött már. :)
Ezután a gőzről levéve, beleforgatjuk a többi hozzávalót.
Egy 25x25 cm-es (nagyobb nem jó csak kisebb) tálat, tepsit
megtöltünk a tésztával, jobban mondva, belenyomkodjuk kézzel.
Krém készítés:
A vajat habosra keverjük a porcukorral, majd hozzákeverjük
a tejszínt és a pudingport. Kenhető szép krémet kapunk!
Ezt a krémet rákenjük az kekszes alapra.
A csokoládét és vajat vízgőz felett felolvasszuk, hagyjuk
kihűlni, majd mikor még kenhető bevonjuk vele a krémet!
Hűtőbe tesszük pár órára vagy éjszakára.
A zsemlék felső részét levágjuk. Az alsó részéből kicsipkedjük a zsemlék belsejét. Egy tepsit sütőpapírral bélelünk. A zsemlék alját és a tetejét is cukorral, vaníliás cukorral...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindent egy tálban összekeverjük. 200 fokos előmelegített sütőben kb.32*40 sütőpapírral bélelt tepsiben megsütjük. Sütési idő maximum 40 perc.(sütő függő) Nekem 30. perc alatt...
Elkészítési idő: 30 Nehézség: Könnyű
A munka csupán annyi vele, hogy valamennyi hozzávalóját egynemű tésztává keverjük. 20 percre hűtőszekrénybe tesszük. Fél centi vastag 6 centi hosszú hurkákat formázunk a masszából,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű