10 dkg dió
6 evőkanál eritrit
4 tojás
2 evőkanál mandulaliszt
1 evőkanál kakaópor
1 teáskanál sütőpor
20 dkg étcsokoládé
dióbél
A tojásokat válaszd ketté, a fehérjéből verj kemény habot. Fokozatosan adagold hozzá az eritritet, majd egyesével a tojássárgákat. A mandulalisztet elegyítsd a sütőporral, a kakaóporral, a darált dióval, és forgasd óvatosan a masszához, nehogy összetörjön.
Öntsd a tésztát sütőpapírral bélelt tepsibe, és tedd 170 fokra előmelegített sütőbe. Körülbelül 25 perc alatt süsd meg, majd teszteld tűpróbával. Ha beleszúrsz egy kést, és nem marad rajta massza, ki is veheted a sütőből. Vízgőz felett olvaszd meg a nagyon jó minőségű étcsokit, és kend vastagon a sütire. Végül díszítsd dióval.
Elkészítés15 perc, sütés: 25 perc
A hozzávalókból 2 lapot sütni. Tejszínt felverni hozzá a többi. Tetejére lehet csokimáz. 53 x 40 cm tepsi 180 fok 10 -20 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A tojást, cukrot összekavarom, hozzáadom a margarint, a mézet, s ezeket habosra keverjük. A lisztbe belekavarom a szódabikarbónát és a mézeskalács fűszert, majd apránként hozzáa...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
1. A lisztet, a porcukrot, a fűszert és a szódabikarbónát egy nagy tálban összekeverjük. 2. Ezután hozzáadjuk az enyhén megolvasztott margarint. Nálam ez úgy nézett ki, hogy mikró...
Elkészítési idő: 40-50 perc Nehézség: Közepes