50 g kókuszliszt (zsírtalanított)
1 ek. lenmagliszt
3 db. egész tojás
25 g eritrit
fahéj
1 kk. só
1 kk. szódabikarbóna
almaecet
3 nagy ek. útifűmaghéj
1 ek. kókuszzsír felolvasztva
1 dl víz
A tojásokat és a vizet külön kevertem össze, majd beleforgattam a száraz részt. 10 percet állni hagytam, utána sütőpapíron formáztam. Annyira nyilván nem fonható könnyen, mint egy búzalisztes tészta, de azért egész könnyű vele dolgozni. Végül lekentem egy kis tojással és 30 percig sütöttem. Érdemes nézegetni, nehogy megégjen. (12 g CH)
175 fok 35 perc
Túl vizesnek tűnik a tészta.Tettem hozzá még 4 ek tápiókát,1 ek útifűmaghéjat(dupla adaghoz).Formázható,de egyszerre lágy és törős.
Elkészítés: 1. A langyos tejben 1 evőkanál cukorral felfuttatjuk az élesztőt. Az átszitált lisztet összekeverjük a maradék cukorral, a csipet sóval, a citrom reszelt héjával és...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A lisztet kimérem, hozzáadom a fűszert, a sót, a cukort és a sütőport. Alaposan elkeverem. Egy másik tálba lereszelem a sárgarépát, hozzáütöm a tojásokat, belereszelem a mandarin h...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz