1dl mandulaliszt (én Naturbit mandulalisztet használtam)
1dl kölesliszt (Naturbit köleslisztet használtam)
1dl barna rizsliszt (Naturbit barna rizsliszt)
2 enyhén púpos ek útifű (Naturbit útifű őrlemény)
2 ek szezámpehely -> a szezámmagot pelyhesítettem
1 tk só
fél tk szódabikarbóna -> rá pár csepp citrom leve
2 ek olívaolaj
300 ml meleg víz
A száraz hozzávalókat egy tálba mértem és összekevertem.
Ezután hozzáadtam a vizet és az olajat, összedolgoztam.
Olajos kézzel kisebb gombócokat formáztam a tésztából és egy sütőpapírral bélelt tepsibe tettem.
Előmelegített sütőben kb 45perc alatt 180 fokon készre sütöttem.
Várjuk meg, míg teljesen kihűl és ezután vágjuk fel.
1. Az élesztőt felfuttatjuk a teáskanálnyi cukorral elkevert negyed bögre langyos tejben. 2. Öt percet állni hagyjuk, meleg helyen. 3. A többi hozzávalóval együtt lágy tésztává d...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Előtészta készítése 2. Előtészta érése: 45–60 perc 3. Tészta készítése a további alapanyagokkal 4. Tészta érése: 45 perc 5. Formai kialakítás: a tésztát négyszögletesre...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Gyúrd össze a hozzávalókat és egy tálban a szokásos módon keleszd meg. (Ha van kenyérsütő géped, abban a legegyszerűbb megdagasztani, keleszteni.) Ezután formázz hengert a tészt...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű