1dl mandulaliszt (én Naturbit mandulalisztet használtam)
1dl kölesliszt (Naturbit köleslisztet használtam)
1dl barna rizsliszt (Naturbit barna rizsliszt)
2 enyhén púpos ek útifű (Naturbit útifű őrlemény)
2 ek szezámpehely -> a szezámmagot pelyhesítettem
1 tk só
fél tk szódabikarbóna -> rá pár csepp citrom leve
2 ek olívaolaj
300 ml meleg víz
A száraz hozzávalókat egy tálba mértem és összekevertem.
Ezután hozzáadtam a vizet és az olajat, összedolgoztam.
Olajos kézzel kisebb gombócokat formáztam a tésztából és egy sütőpapírral bélelt tepsibe tettem.
Előmelegített sütőben kb 45perc alatt 180 fokon készre sütöttem.
Várjuk meg, míg teljesen kihűl és ezután vágjuk fel.
A burgonyákat meghámozzuk, felkockázzuk, majd sós vízben puhára főzzük. Közben felfuttatjuk az élesztőt a langyos cukros tejben. Mikor a burgonya puhára főtt, leszűrjük, áttörjük...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
Dolgozd össze a hozzávalókat. A tésztát jól gyúrd át. Hagyd pihenni kb. 30 percet. Sütőpapírral bélelt sütőformában, 220 fokon süsd 35-40 percig.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az áttört burgonyát összegyúrjuk a liszttel, a tojással, az olvasztott margarinnal, a sóval és a zúzott fokhagymával ízesítjük. Lisztezett deszkán kinyújtjuk a tésztát, egyenletese...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű