25 dkg kókuszreszelék
10 dkg porrá őrölt eritritol, nyírfacukor vagy xilit) (nem paleozóknak porcukor)
2 tojás
2 tojássárgája
3-4 dkg minimum 75 %-os étcsokoládé
A kókuszreszeléket összekeverjük az édesítővel, majd a tojással és tojássárgával tésztává gyúrjuk. 10 percet pihentetjük a masszát. Púpozott teáskanálnyi adagokból hengereket alakítunk ki. Sütőpapíros lemezre rakosgatva 175 fokra melegített sütőben 12-15 perc alatt megsütjük. Kihűtjük. A csokoládét felolvasztjuk, kissé visszahűtjük. Egy zacskó sarkába kanalazzuk. Kis lyukat vágunk a tasak csücskén, majd a kekszekre csorgatjuk a csokoládét. Ha megdermedt már fogyaszthatjuk is.
Reggeli kávé mellé, tízórais dobozokba csomagolva is remek ez a kis apró kekszféleség. Gyorsan összeállítható és tényleg csak pár dolog kell hozzá.
http://receptneked.hu/edes-sutemenyek/aszalt-vorosafonyas-csokidarabos-keksz/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet, a vajat, a zsírt és a 8 dkg porcukrot elmorzsoljuk. Az élesztőt gyengén cukros langyos tejben felfuttatjuk és a tésztához vegyítjük. Teszünk bele 1 egész tojást, sót, jó...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Köszönöm szépen mindenkinek!recept:tészta:22 dkg liszt,12 dkg vaj,2 tojássárgája,6 dkg porcukor,10 dkg tejföl,1 csapott kiskanál sütőpor,1 vaníliás cukor,citromhéj,csipetnyi só.öss...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű