2 - 3 kg Eper
1 kg cukor
1 egész citrom szürt leve
a tartósításhoz Nátrium Benzonát
Az epret egy kis időre beáztatjuk majd szűrőben folyó víz alatt megmossuk. Szárát eltávolítjuk . Egy kis tálkával egészben hagyunk apróbb szemeket. Egy magas falú lábasban a hozzáadott cukorral , kézzel össze törjük , össze nyomkodjuk a többit.Ezután már az egész szemeket is hozzá adjuk.Egy citrom leszűrt levét is adhatunk hozzá. Felforraljuk és néha meg kavargatva lassú tűznél besűrítjük. Néha lehet ellenőrizni milyen a sűrűsége. Egy porcelán tányérra kanállal egy picit ki rakunk és ha megdermed el is készült a dzsemünk. Üvegekbe töltjük és minden üvegbe a végén szórunk egy ici-pici nátrium benzonátot. Lezárjuk az üvegeket és száraz dunsztba tesszük. Szép élénk piros színe marad ha nem sokáig főzzük.
Palacsintához, süteményekhez kiváló. Esetleg ha nem akar besűrűsödni akkor dzsemfixel is lehet sűríteni. Én azt sem szoktam úgy ahogy a tasakon van. Megpróbálom besűríteni és úgy jobban kiadja az ízét.
A málnát (szedret) átválogatom, de nem mosom meg, üvegekbe rakom. Felöntőlét előre elkészítem, hogy legyen ideje kihűlni. Felforralom, hogy a fűszerek aromája átjárja a folyadékot...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kicsi (3 dl) befőttes üvegeket teletöltünk megmosott, leszárazott meggyszemekkel. Nem kell kimagozni a meggyet! Üvegenként rászórunk 10 dkg kristálycukrot, leöntjük 1/2 dl rummal,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
asfsdf
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű