3.5 kg őszibarack
1.5 kg cukor
38 ml rumaroma
3 csomag dzsemfix
2 csomag vaníliás cukor
3 ek citromlé
A barackot megmossuk, a magját kivesszük, és a barackokat puhára főzzük.
Megvárjuk, amíg kihűl. Ledaráljuk. Fél órát főzzük. Belerakjuk a rumaromát, a vanilíás cukrot és a cukorral összekevert dzsemfixet.
Fél órát főzzük.
Kimerjük üvegekbe, és hagyjuk kihűlni. A tetejére pici nátriumot tehetünk.
1. A zöldbabot megmossuk, végeit levágjuk, ha szükséges, újra megmossuk, és egészben bő, forrásban lévő vízbe tesszük, s kb. 2-3 percig előfőzzük, majd lecsorgatjuk. (A babot nem s...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Felkockázott dinnyét a másik gyümölccsel együtt kevés vízben vagy almapektinnel (ami ugye folyadék nálam) feltesszük főni. (Az is jó, ha előbb becukrozzuk és fél óra múlva már leve...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű