1 kg. birsalma vagy birskörte (nekem vegyesen volt)
1 Citrom
80 dkg. Cukor
A birseket alaposan megmostam, negyedeltem és a magházát ill. a hibás részeket kivágtam. Nem hámoztam meg, mert kell a szín és a pektin.
Feldaraboltam fél citrom levét ráfacsartam, és csak annyi vízet öntöttem rá, ami éppen csak ellepte, majd jó puhára föztem.
Alaposan lecsurgattam, megmértem és botmixerrel pürésítettem. Egy kg. főtt alapanyagra számitva 80. dkg. cukrot hozzáöntöttem és addig főztem, mint a lekvárt míg jó sűrű lett, közbe ráfacsartam a citrom másik felét.
Gyorsan formába kanalaztam és ma kivettem a formákból.
Remélem érthetően írtam le, de ha van kérdés szívesen válaszolok.:-)
A levét ízlés szerint cukorral vagy édesítővel + vízzel hígítva nagyon finom gyümölcs levet kapunk.
A barackokat leturmixoljuk, maradjanak azért benne darabok. Összekeverjük a cukorral, a pálinkával és a zselésítővel és felforraljuk. Forrástól számítva 3 percig főzzük. A képződö...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A gyümölcsöt alaposan megmossuk, magházát kivájjuk, de nem hámozzuk meg. Felkockázzuk és fazékba tesszük. Felöntjük annyi vízzel, hogy ellepje. Hozzáadjuk a fahéjat és puhára f...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Megsütött tököt ,naspolyát és a birset össze paszírozuk ha szükséges 10% cukrot adunk hozzá.Tartósítót nem teszünk hozzá.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű