1 kg. birsalma vagy birskörte (nekem vegyesen volt)
1 Citrom
80 dkg. Cukor
A birseket alaposan megmostam, negyedeltem és a magházát ill. a hibás részeket kivágtam. Nem hámoztam meg, mert kell a szín és a pektin.
Feldaraboltam fél citrom levét ráfacsartam, és csak annyi vízet öntöttem rá, ami éppen csak ellepte, majd jó puhára föztem.
Alaposan lecsurgattam, megmértem és botmixerrel pürésítettem. Egy kg. főtt alapanyagra számitva 80. dkg. cukrot hozzáöntöttem és addig főztem, mint a lekvárt míg jó sűrű lett, közbe ráfacsartam a citrom másik felét.
Gyorsan formába kanalaztam és ma kivettem a formákból.
Remélem érthetően írtam le, de ha van kérdés szívesen válaszolok.:-)
A levét ízlés szerint cukorral vagy édesítővel + vízzel hígítva nagyon finom gyümölcs levet kapunk.
Az eper szárát lecsippentjük. Legalább kétszer átmossuk őket. Majd egy nagy lábasba tesszük, rácsavarjuk a citromot. Még nyers állapotban nyomást gyakorolunk rájuk, krumplinyomóval...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A parikát megpucoljuk, felaprítjuk. (Zsebkendőket előkészíteni, ha csípős! Mi is törölgettük a könnyeinket.) Beledobáljuk a turmixba. Annyi olajat öntünk hozzá, hogy jól turmixol...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű