A tészta
30 dkg lisztből 15 dkg margarinból, 5 dkg porcukor, csipet só, 1 tojás, fél sütőporból készült, ha szükséges pár kanál tejföl! Az alma volt vagy közel 2 kg reszelve, egy kis citrom leve, cukor nem tudom mennyi, mert csak szemre, de nem szoktam nagyon édesre, és 1 ek. fahéj, a tésztára az alma alá búzadarát szoktam szórni! 26 cm-es tortaformában sütöttem 180 fokon 35 percig!
A tészta
30 dkg lisztből 15 dkg margarinból, 5 dkg porcukor, csipet só, 1 tojás, fél sütőporból készült, ha szükséges pár kanál tejföl! Az alma volt vagy közel 2 kg reszelve, egy kis citrom leve, cukor nem tudom mennyi, mert csak szemre, de nem szoktam nagyon édesre, és 1 ek. fahéj, a tésztára az alma alá búzadarát szoktam szórni! 26 cm-es tortaformában sütöttem 180 fokon 35 percig!
Előkészítés: A lisztet a sütőporral cukorral összekeverjük, a vajjal elmorzsoljuk, majd a tojássárgákkal és tejföllel összegyúrjuk. Kettévesszük a tésztát és folpackba csoma...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A margarint a sütőporos liszttel elmorzsolom utána összegyúrom a többi hozzávalóval.Addig pihentetem amíg a tölteléket előkészítem.Az almát megpucolom és uborkagyalun legyalulom,be...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű