6 db tojás
6 kanál cukor
5 kanál liszt
1 sütőpor
1-2 kanál kakaó
1-2 kanál darált dió
Krém:
6 dl tej
2 cs vanília puding
20 dkg vaj
20 dkg porcukor
4 dl tejszín
mogyorókrém
vajas keksz
Piskótát sütünk a szokásos módon, kakaóporral és a darált dióval. Ha megsült, még melegen megkenjük a mogyorókrémmel.
Amíg a piskóta sül addig megfőzzük a pudingot. A vajat a cukorral kikavarjuk.Amikor a puding egy picit hűlt, összekeverjük a két masszát. Az egyikbe teszünk 2 kanál kakaóport.
A piskótát megkenjük a vanília krémmel, kirakjuk a vajas keksszel, erre jön a kakaós krém, majd a felvert tejszín. Megszórhatjuk csokireszelékkel, vagy csurgathatunk rá csokoládét.
Zsírozott , lisztezett tepsibe öntjük. Előmelegített forró sütőben sütjük 10 percig , majd tartaléklángon 30-40 percig sütjük tovább. Hidegen szeleteljük , tetejére ízlés szerint...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ezeket is bele keverjük, majd egy vékonyan kiolajozott tálcába símítjuk, lehűtjük, majd felkockázzuk, a tetejére 1-1 pörkölt mogyorót ültetünk. (kb 100 gr pörkölt mogyoró). -Nála...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű