3 nagyobb/ 4 kisebb tojás
15 dkg kristálycukor
9 dkg kókuszzsír/vaj/margarin
5 nagy ek. sűrű szilvalekvár
1 tk. vanília kivonat
10 dkg őrölt dió
5 dkg rizsliszt
5 dkg keményítő
1 tk. sütőpor
½ tk. szódabikarbóna
fél citrom reszelt héja
1 tk. őrölt fahéj
Máz: 7 dkg magas kakaótartalmú étcsoki
2 ek. olaj
Az egész tojásokat és a cukrot kissé kihabosítom, hozzáadom a lekvárt és a puha zsiradékot (pl. margarint), ezután a vanília kivonatot, és a citromhéjat.
A rizslisztet, keményítőt, diót, sütőport, szódabikarbónát jól elkeverem, és a nedves anyagokhoz keverem. Sütőpapírral kibélelek egy 27x27 cm-es formát, belesimítom a masszát, és 170 fokra előmelegített sütőben 30-35 percig sütöm. Rácson hagyom kihűlni. A csokit és az olajat gőz felett olvasztom, és a süti tetejére simítom. Hideg helyen dermedés után hosszúkás szeletekre vágom.
Narancshéjas lereszelni, levéhez a vajat, cukrot. Forralni. Ha kihűlt hozzá a tojások, habosítani, újra forralni sűrűsödésig 12-15 perc
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
50 dkg epret megszórunk 20 dkg porcukorral. Összekeverjük, botmixerrel pürésítjük, majd lekvár sűrűségűre beforraljuk és hűlni hagyjuk. A vajat megolvasztjuk. A kekszet zacskób...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
1. A piskótához kettéválasztjuk a tojásokat, a fehérjét kemény habbá verjük a cukorral. Hozzáadjuk a sárgáját, majd beleforgatjuk a sütőporral és kakaóporral elkevert lisztet. 2...
Elkészítési idő: 60 PERC + HŰTÉS Nehézség: Közepes