25 dkg félzsíros tehéntúró
2-2 dl kefir és tejszín
4-4 evőkanál porcukor és bármilyen apróra vágott, kimagozott befőtt vagy nyers gyümölcs
2 zacskó vaníliás cukor
2 evőkanál zselatinpor
1 dl tej
csipetnyi só
Egy őzgerinc formát folpackkal úgy bélelek ki, hogy lelógó pereme is legyen, majd hűtőszekrénybe teszem. A zselatinporra ráöntöm a tejet, és feláztatom, majd folytonos keverés közben felmelegítem. A tehéntúrót áttöröm, ezután összekeverem a kefirrel, porcukorral, vaníliás cukorral, csipetnyi sóval, ezt követően a gyümölcsöt hozzáadom. A tejszínből kemény habot verek.
Az olvasztott tejes zselatinnal együtt a tejszínhabot óvatosan beledolgozom a túrós-gyümölcsös krémbe. (Egységes masszának kell lennie.) A bélelt formába simítom a krémet, és a tetejét is letakarom. Legalább egy napig dermesztem a hűtőszekrényben. Tálalás előtt a formából hosszúkás tálra borítom, lehúzom róla a fóliát, és ujjnyi vastag szeletekre vágom. Tetszés szerint díszíthető csokoládéreszelékkel, tejszínhabbal, gyümölccsel.
kókusz reszeléket a sűrített tejjel jól össze dolgozzuk, hűtőbe tesszük. Kicsit később megformázzuk, csoki a tetejére és kész :)
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőt 180 fokra előmelegítjük. A fehérjéket kemény habbá verjük, hozzácsorgatunk egy kis citromlevet, beletesszük a sót. A porcukrot beleszitáljuk a habba és tovább verjük, se...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A krémet összekeverjük a cukorral, majd a tejjel és felverjük a csomagoláson lévő leírás szerint. Ezt követően belekeverjük a tejszínhabot. Egy süteményformába rakunk egy réteg kek...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű