50 dkg liszt
1 kávéskanál só
2,5 dkg élesztő
3 dl tej
10 dkg margarin
4 evőkanál cukor
1 csomag vaníliás cukor
1 tojás
olaj a sütéshez
porcukor
A hozzávalókat a kenyérsütő üstjébe tesszük, és ha összedagasztotta, lekapcsoljuk, majd kb. egy órát kelesztjük. Lisztezett felületen kb. 2 cm vastagra nyújtjuk, és tetszőleges méretű pohárral vagy szaggatóval köröket szaggatunk a tésztából. Egy magasabb falú edényben felforrósítjuk az olajat, addig is kelhet még a tészta.
Közepes lángon, aranyszínűre sütjük mindkét oldalukat. Vigyázzunk, mert nagyon hamar sül.
A szalagos fánkoknak szerintem nincsen párjuk! Lehet a folyamatot felgyorsítani, készítettem én is nemegyszer a sütőporos tízperces változatot, szeretem is. Ennek ellenére ragaszkodom a klasszikushoz, úgyhogy nekem az az igazi :-)
Én így készítem, a végeredmény pedig nem az a száraz, lyukacsos, hólyagos fajta, hanem valóban olyan, mint egy édes, kerek, pihe-puha párna:
A rizst sós vízben megfőzzük. A zöldségeket megtisztítjuk és kevés olajban megdinszteljük, majd egy tálba tesszük. Hozzáadjuk az elkészült rizst és a többi hozzávalót, fűszerezzük,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
csirkemell--tepsibe. sajt+liszt+tojás(csirkemellet beleforgatom)+só+bors+margarin+tejfől.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítése: A húsokat sózom, borsozom, majd a morzsába forgatom, utána a tojásba és végül a lisztbe. Forró olajban aranyszínűre sütöm. A tepsibe a 2 leves kockát elmorzsolom...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű