1 csomag leveles tészta (kinyújtott, 275 g)
- fél-egy tábla csokoládé
- 1 tojás
1. A sütőt 220 fokra kapcsoljuk, és a leveles tésztát kivesszük a csomagolásból, majd kitekerjük.
2. A tésztát hosszában ketté, keresztben pedig négyfelé vágjuk. Én pizzaszeletelőt használtam!
20140324_125556
3. Ezután a kapott négyzeteket átlósan kettévágjuk. Ha jól dolgoztunk, akkor a végére 16 derékszögű háromszöget kapunk :-)
20140324_125721
4. Ezután mindegyik háromszögbe belecsavarunk egy vagy két kocka csokoládét (attól függően, ki mennyire csokisan szereti). Így,ahogyan a képen:
20140324_130308
20140324_130317
20140324_130220
20140324_131343
5. A kapott tekercseket kiflialakúra hajtjuk, majd megkenjük a tetejüket felvert tojással, és irány velük a sütőbe, durván tíz percre. Szép aranybarnára kell sülniük!
Jó étvágyat! :-)
A cukkinit meghámozzuk és csíkokra vágjuk, olajon megpároljuk, és hozzáadjuk a csíkokra vágott sonkát és a préselt fokhagymát. Sóval, borssal és bazsalikommal ízesítjük. Közben...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Minden össze keverek -kisütöm :)
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
csirkemell-->csíkokra+sózom. Bunda: tojás+joghurt+liszt+só+paprika+bors+fokhagyma+víz-->palacsinta tészta állagú-->olajba kisütöm.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű