• 50 dkg sertéscomb (darálva)
• 1 db tojás
• néhány szelet kenyér
• 4 gerezd fokhagyma
• 1 teáskanál fűszerpaprika
• fasírt fűszerpor
• 1 ek zsemlemorzsa
• só ízlés szerint
• bors ízlés szerint (őrölt)
• olaj sütéshez
3-4 szelet kenyeret hideg vízbe áztatjuk,
a darált húst összekeverjük az egész tojással, a pirospaprikával, zsemlemorzsával, a fokhagymanyomón áttört fokhagymával, sózzuk, borsozzuk,
a kenyerekből kinyomkodjuk a vizet, ezt is hozzákeverjük,
vizes kézzel kis gombócokat formálunk belőle, majd a két tenyerünk között egy kicsit meglapítjuk,
forró bő olajban kisütjük a golyókat,
A csirkemelleket falatkákra vagdaljuk. A lisztből, tojásból, tejből sűrű palacsintatésztát kavarunk. Hozzáadjuk a zúzott fokhagymát, borsot, sót és a sajtot. A husikat belekeve...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
A sütőt melegítsük elő 200 fokra. Egy serpenyőben a MAGGI Ízvarázzsal megszórt hússzeletek mindkét oldalát hirtelen átsütjük, majd kivesszük és egy sütőtál aljára tesszük. A gombá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű