Családireceptkönyv.hu

GM kiflik


Írta:

Elk. idő: 2 óra
Adag: 10 db
Nehézség: Közepes
print

Hozzávalók:


30 dkg Schar mixB,
30 dkg Glutenix alfamix(,de bármilyen kenyér liszt jó)
,5 dcl víz,
kb fél dl olaj,
3-4 evőkanál vaj,
2,5 dkg élesztő,
és só

Elkészítés:


Langyos vizben meg áztattam az élesztőt
,majd kézi mixerrel kb 3 perc alatt simára kevertem,
utána olajos kézzel el lapitgattam a tenyeremben,aztán feltekertem,nem fontos háromszög alakúnak lenni,jó az téglalapnak is :)
Mivel sodorni ugye a lágysága miatt nem lehet.
Tepsibe tettem,távolságot hagyva,és a gázsütő nyitott tetején kb 45 percet hagytam kelni letakarva.
A sütőt már akkor be kapcsoltam,így kapta a meleget,duplájára nőtt
Ebből a mennyiségből 10 db lett,2 db külön kis tepsibe. Nagyon finom,ropogós az alja,amikor kihült fagyasztóba tettem.

GM kiflik

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Péksütik,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar
Írta: Krilla
Hagymás kosárka(A tészta nem jó!)
Hagymás kosárka(A tészta nem jó!)

A leveles tésztát vékonyra nyújtottam és 12 részre vágtam. Én nem szaggattam köröket, mert akkor hulladék keletkezik belőle, a kockára vágott tésztával is be lehet tölteni a muffin...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: Ibolya
Vizes zsemle
Vizes zsemle

A vízben kevés liszt +cukor+ élesztő= felfuttatni, a többi hozzávalóval rugalmas tésztát gyúrni, letakarva duplájára kel. Aztán átgyúrjuk, kis cipókat formázunk (kb 8 db) sütőpapír...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar Amerika fánk vanília pudinggal
Amerika fánk vanília pudinggal

Egy deci langyos tejben 3 dkg cukorral és egy csipet sóval elmorzsolod az élesztőt, és kicsit állni hagyod, hogy “felfusson”. Amíg ez fut, addig egy nagy tálba öntsd bele az egy ki...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk