5 literes üveghez:
- 1,5 l víz
- 3 dl 10%-os ecet
- 25-30 dkg cukor
- 5 dkg só
- 1 púpozott kk. borkénpor
- bors, mustármag
Zöldségek: összesen kb. 3 kg
- egy fej káposzta (kb. 1,5 kg)
- sárgarépa, kápia paprika, hagyma (össz. kb. 1,5 kg)
A zöldségeket felaprítjuk (a paprikát, vékony csíkokra, a répát vékony karikákra, a káposztát vékony csíkokra vágjuk/reszeljük), ezeket jól összekeverjük, majd egy üvegbe jól belenyomkodva beletesszük. A tetejére teszünk pár szem borsot és mustármagot. Hidegen jól összekeverjük a savanyúság levéhez valókat, majd a káposztára önjük, hogy jól ellepje. Ezután jól lezárjuk az üveget.
Kb. 10-14 nap elteltével fogyaszthatjuk.
Ezzel a módszerrel lehet csak uborkát is eltenni, vagy bármilyen zöldséget.
Soma nagymamája féle savanyúság.
A megmosott paradicsomokat összekeverem a hozzávalókkal . A felöntőlevet elkészítem felforralom,és a szépen elrendezett paradicsomokra öntöm.A felöntőléhez a lecukrozott paradicsom...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés: Az üveg aljába teszek egy csokor kaprot. Az uborkákat a mosogatóban vízbe rakom. Mindegyiket alaposan megdörzsölöm a kezemmel, és levágok a két végéből kb. 1-1...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
Fél napig állni hagyjuk többször átforgatjuk a lével eggyütt majd üvegekbe rakjuk bors babér levél paprika
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű