kb. 1 bögre víz
2,5 deka élesztő
1 e.k cukor
2 nagy ek tejföl
1 k.k só
50 deka liszt
A hozzávalókat a kenyérsütő géppel kidolgoztatom, kelesztem.
Ha elkészült, a tésztát téglalap formára alakítom, majd 10-12 részre osztom.
A kapott csíkokból egyenként hurkát sodrok, majd a hurkából kialakítom a zsemlét.
Első lépésben hurkot készítek, mintha csomót akarnék kötni a tésztára, majd meghúzomaz egyik ágát és betűröm a "csomó" közepébe. Ugyanezt teszem a másik ággal is. Kerek briós formát kapok, középen kikandikáló 2 tésztavéggel. A megformázott zsemléket még 20 percig kelesztem, majd lekenem tojással. Tetejét kedvem szerint megszórhatom magokkal. (szezámmag, mák stb.) 210°-os sütőben kb. 13-15 perc alatt megsütöm
tészta hozzávalóit dagasztógép táljába mértem, összeállítottam és 50 fokos sütőben 30 percet kelesztettem. Közben elkészítettem a sajtkrémet. Ehhez az alapanyagokat egy tálba mért...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
Két külön tálkában összekeverjük a száraz és a nedves hozzávalókat, majd a nedves hozzávalókat a szárazakhoz öntjük és csomómentesen elkeverjük. A sütéshez előkészített formát...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összegyúrom, hajtogatni. Sajt. 3x 20 perc 200fok 15 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű