♥ TÉSZTA:
40 deka liszt
4 tojás sárgája
20 deka margarin
8 deka porcukor
fél csg sütőpor
1 csg vaníliás cukor
♥ HAB:
4 tojásfehérje
25 dkg cukor
15 dkg darált dió
Rum(aroma) ízlés szerint
A hozzávalókat összegyúrjuk és vékonyra kisodorjuk
A legkisebb pogácsa szaggatóval kiszúrom
A 4tojás fehérjét , 25deka cukorral, gőz felett kemény habbá verem., és amikor már kemény a hab 15deka darált diót keverek hozzá
és egy kis rumot ízlés szerint.A kiszúrt korongokra habzsák és sima cső segítségével kis halmokat teszek.Nem túl forró sütőben szép halvány színre megsütöm.160-170fokon.Amikor kisültek összeragasztom sárgabarack lekvárral.
Nagyon finom ,Lehet a dió helyett kókuszreszeléket is használni
A tojást, édesítőt, gesztenyemasszát és sütőport turmixoljuk, majd muffinformákba öntjük. Gesztenyemasszát nyomunk a közepébe, majd előmelegített sütőben kb 20 – 25 perc alatt m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ezt gőzön főzzük 20-25 percig. 10 dkg mazsola 10 dkg dió 2 tábla csoki 2 ostya rum
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet, a sütőport, 12,5 dkg cukrot, a vaníliás cukrot, egy csipet sót, a margarint és a tojásokat (kézi robotgéppel) simára keverjük. A formába simítjuk, és a sütőben kb. 30 pe...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes