125 g porcukor
125 g mandulaliszt
125 g vaj
1 rúd vanília
4 tojásfehérje
50 g liszt
1 csipet só
A vajat belekockázzuk egy főzőedénybe és barnára pirítjuk.
A vanília rudat ketté vágjuk és kikaparjuk a belsejét.
A vanília magokat egy nagy keverőtálba tesszük, majd hozzáadjuk a száraz hozzávalókat:
a porcukrot,( kicsit elkeverjük a vaníliával) a lisztet, a mandulalisztet, a csipet sót, és jól elkeverjük.
Egyenként beleadjuk a tojásfehérjéket, és mindegyik után teljesen elkeverjük, csak azután adjuk a következőt.
Végül belekeverjük a barna vajat.
Megtöltjük a financier formát : nagyon jól használhatók töltésre a kis fagylaltos kanalak, de használhatunk nyomózsákot is.
Ha nincs financier forma, tortaformában is meg lehet sütni.
Mielőtt berakjuk a sütőbe, dekorálhatjuk mogyoró törmelékkel vagy mandulával, vagy kis bogyós gyümölccsel. (lehet mirelit is.)
230°-on sütjük.
0,5 liter tej 20 dkg cukor 2 cs vaníliás pudingpor 0,5 liter tejföl (20 %-os) 1 cs vaníliás cukor
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű
1. Az almát alaposan megmostam, és héjával együtt lereszeltem nagylyukú reszelőn, majd hozzáadtam a zabpelyhet, a diót, a fahéjat és a felolvasztottkókuszzsírt. 2. Az egészet kézz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojássárgákat a cukorral fehéredésig keverem. A tojásfehérjéket egy csipetnyi sóval nagyon !!! kemény habbá verem (amíg fokhagyma szaga nem lesz - mondaná apu :) ) A cukros sár...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű