40 dkg finomliszt
20 dkg rétesliszt
2 kk. só
0.5 kocka friss élesztő
1 kávéskanál cukor
1 dl olaj
1.5 dl tej
1.5 dl víz
Kenyérsütőgépben megkelesztjük a tésztát. Kicsit átgyúrjuk, majd 12 db. egyenlő részre vágjuk.
Egyesével kinyújtjuk ovális lapokká, kb. 3 mm vastagra és a rövidebb oldaláról feltekerjük. Letakarjuk őket a lisztezett deszkán és 45 percig kelesztjük.
Egy 4 literes lábasban vizet forralunk, a 4 liter vízhez 1 kk. cukrot teszünk. A cukortól lesz szép, barna a kifli.
A sütőt előmelegítjük 200 fokra.
Amikor a víz majdnem forr, akkor egyesével beletesszük a kifliket.
Nem süllyed le, hanem a víz tetején úszik, ezért a lapáttal kicsit lenyomjuk a víz alá, kb. 6 másodpercre. Utána kivesszük és rögtön sütőpapíros tepsire tesszük.
200°-on 25 percig sütjük.
Érdemes figyelni a sütésnél, mert gyorsan megpirul.
~Az alapanyagokat a kenyérsütő üstjébe mérem, dagasztóprogramot indítok, sima, fényes tésztát dagasztok. ~ 45 percig kelesztem fedeles tálban, majd kicsit átnyomkodom, formázom, s...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összedolgozni jól keleszteni és sütni 60 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
kétszer 40 percig kelesztem, a második végénél begyújtottam a sütőt.. 250 fokra tettem..megformázom a veknit…én úgy szoktam, hogy kilapogatom..jobbról behajtom a közrpéig majd balr...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz