15 dkg dió
15 dkg nádcukor
2 tojás
8 dkg olvasztott vaj
1 vaníliarúd kikapart magja
1 púpozott mokkáskanál őrölt gyömbér
1 púpozott mokkáskanál őrölt szerecsendió
1 púpozott mokkáskanál őrölt fehérbors
1 púpozott mokkáskanál őrölt szegfűszeg
1 púpozott mokkáskanál őrölt fahéj
3 érett, barnuló banán
1 tábla csoki
15 dkg sima liszt
8 dkg teljes kiőrlésű rozsliszt
1 csipet só
1 csom. sütőpor
1 teáskanál szódabikarbóna
OPCIONÁLIS:
kandírozott gyümölcs
A diót száraz serpenyőben kissé megpirítjuk és félretesszük. Robotgépben fehéredésig keverjük a cukrot a tojással, majd hozzáadjuk az olvasztott vajat, a vaníliát, és a fűszereket. Gyorsan elkeverünk mindent, beledobjuk a 3 megpucolt puha banánt és addig keverjük, amíg a massza homogén lesz. Alacsony fokozaton dolgozva hozzáadjuk a kétféle lisztet, a sütőport és a szódabikarbónát, végül spatulával a masszához keverjük a durvára aprított, pirított diót is. A masszát az előkészített formába öntjük és 30-35 percig sütjük. Szúrópróbát végzünk, ha a tészta nem tapad,
kivesszük és 10 percig a formában hagyjuk. Ezután kiborítjuk és hagyjuk teljesen kihűlni szeletelés előtt.
1. Összegyúrjuk és egy éjszakára hűtőbe tesszük pihenni a tésztát. (ilyen gyúrható legyen az állaga, ha nem ilyen, akkor adjunk még hozzá kókuszolajat, ahogy az összetevőknél írtam...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csokit vízgőz felett olvasszuk meg. Fokozatosan öntsük hozzá a bort, és melegítsük fel. Kevergessük addig, amíg a csoki a borban teljesen fel nem oldódik és homogén masszát nem k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű