2 dl + 1,5 dl víz
10 dkg őrölt kávé
40 dkg cukor
1 vaníliarúd
4 dl vodka vagy ízlés szerint
2 dl vizet és 10 dkg őrölt kávét felteszünk együtt a tűzre. Amikor felforr, egy kanállal visszakeverjük, majd újraforraljuk - ezt összesen háromszor tesszük meg. Amikor utoljára felforr a sűrű kávénk, levesszük a tűzről.
A kávéval egyidőben cukorszirupot készítünk. Ehhez cukrot és 1,5 dl vizet felteszünk egy edényben forralni. A vaníliarudat felhasítjuk, magjait kikaparjuk. A kikapart magokat az üres vaníliahüvellyel együtt hozzáadjuk a cukros vízhez, felforraljuk és sziruppá főzzük. Közepes tűzön, a forrástól számított kb. 10-15 perc alatt már elég sűrű szirupot kapunk.
A szirupot és a kávét összekeverjük, majd hűlni hagyjuk.
Amikor már szobahőmérsékletűre hűlt az édes, zaccos kávénk, hozzáadjuk az alkoholt, majd az egész keveréket üveg(ek)be töltjük (a vaníliahüvellyel együtt), és 2 napig érleljük. Nem szükséges hűtőbe tenni, a kamrapolc tökéletesen megfelel a célra.
2 nap után sűrű szövésű anyagon átszűrjük egy jól záródó üvegbe. A kész likőrt ekkor nyugodtan hígíthatjuk még további alkohol hozzáadásával, hogy a számunkra minél tökéletesebb ízt érjük el. Hűtőszekrényben tartjuk, mielőtt poharakba töltenénk, rázzuk össze az üvegben. Azonnal fogyasztható, de ha hagyjuk még néhány napig állni, nem fogjuk megbánni.
TIPP: ha szeretjük, a vodka egy részét cseréljük rumra, kellemes a kávéval.
2 dl vizet és 10 dkg őrölt kávét felteszünk együtt a tűzre. Amikor felforr, egy kanállal visszakeverjük, majd újraforraljuk - ezt összesen háromszor tesszük meg. Amikor utoljára felforr a sűrű kávénk, levesszük a tűzről.
A kávéval egyidőben cukorszirupot készítünk. Ehhez cukrot és 1,5 dl vizet felteszünk egy edényben forralni. A vaníliarudat felhasítjuk, magjait kikaparjuk. A kikapart magokat az üres vaníliahüvellyel együtt hozzáadjuk a cukros vízhez, felforraljuk és sziruppá főzzük. Közepes tűzön, a forrástól számított kb. 10-15 perc alatt már elég sűrű szirupot kapunk.
A szirupot és a kávét összekeverjük, majd hűlni hagyjuk.
Amikor már szobahőmérsékletűre hűlt az édes, zaccos kávénk, hozzáadjuk az alkoholt, majd az egész keveréket üveg(ek)be töltjük (a vaníliahüvellyel együtt), és 2 napig érleljük. Nem szükséges hűtőbe tenni, a kamrapolc tökéletesen megfelel a célra.
2 nap után sűrű szövésű anyagon átszűrjük egy jól záródó üvegbe. A kész likőrt ekkor nyugodtan hígíthatjuk még további alkohol hozzáadásával, hogy a számunkra minél tökéletesebb ízt érjük el. Hűtőszekrényben tartjuk, mielőtt poharakba töltenénk, rázzuk össze az üvegben. Azonnal fogyasztható, de ha hagyjuk még néhány napig állni, nem fogjuk megbánni.
TIPP: ha szeretjük, a vodka egy részét cseréljük rumra, kellemes a kávéval.
♥ A fenti adagból nekem kb. 6,5 dl, sűrű, erős kávélikőr készül.
Elkészítés: A citromfüvet mosd meg alaposan, és tedd egy nagy edénybe. Öntsd fel a vízzel, add hozzá a cukrot. A citromot mosd meg, dörzsöld meg kicsit, és karikázd fel. Szórd h...
Elkészítési idő: 40 Nehézség: Könnyű
A tejszínt és a tejet öntsd egy lábasba, és forrald össze, ezután tedd félre. A cukrot karamellizáld egy másik lábasban, majd lassanként engedd hozzá a forró tejszínt. Légy nagy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tűzről levéve beletesszük a levendulát, és 10 percig áztatjuk a cukros vízben. Végül kiszedjük a levendulát, és hozzáöntjük a maradék vizet, és a citromlevet. Hagyjuk teljesen ki...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű