3 kg érett kökény
3 kg cukor
6-7 db fahéj
3 rúd vanília
3 l gyümölcspálinka
A kökényt akkor jó szedni amikor már megcsípte a dér. A kökényt megmosom, majd egy 5 literes befőttes üvegbe teszem, kicsit megtöröm kézzel, de nem nyomok szét minden szemet. Hozzáadok 3 kg cukrot, majd jól elkeverem. Mehet hozzá a vanília félbevágva, majd a fahéj. Felöntöm a pálinkával. 5-6 hétig érlelem, sokszor átkeverem. Hideg kamrában is tarthatjuk nem hűtőben és csak 4 hétig hagytam érni, mert annyi időm volt karácsonyig. Leszűröm, hogy szép tiszta likőrt kapjak ezt akár kétszer is meg kell tegyem.
Narancsot megtisztijuk, a cikkeket kisebb darabokra vágjuk, majd a túróval, a porcukorral, a reszelt citromhéjjal és a tejjel jól összeturmixoljuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejet kimérjük egy edénybe. Folyamatos melegítés és kavargatás mellett hozzáadjuk a nutellát, a vaníliarúd kikapart belsejét és megvárjuk amíg felolvad a tejben a mogyorókrém....
Elkészítési idő: 5 perc Nehézség: Könnyű
Egy közepes lábasba, öntsünk 4 csésze vizet, tegyük bele a teafiltereket és a mentalevelet. Melegítsük forrásig, fedjük le, majd főzzük 10 percig, lassú tűzön. Szedjük ki a fil...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű