TÉSZTA:
25 dkg liszt
15 dkg margarin
1 tojás sárgája
1 csipet só
1 dl tejföl
KRÉM:
1 l víz
3 tasak vaníliás pudingpor
2 csomag vaníliás cukor
6 db tojásfehérje
200 g porcukor
TÉSZTA: A tészta összetevőit összegyúrom, hűtőben legalább 1 órát pihentetem, de jót tesz neki az éjszakai pihenés is.
Kinyújtom kb 2mm vastagra. Egy sütőlapot megfordítok, beborítom sütőpapírral, erre helyezem rá a kinyújtott tésztát.
Villával megszurkálom, és előmelegített 170°-os sütőben 20-22 perc alatt megsütöm. Két lapot sütök. A két lapot egyforma méretre vágom, az egyikre kerül majd a krém, a másikat pedig négyzet formákra vágom, ezek kerülnek majd a krémes rétegre.
KRÉM: A krémhez egy liter vízben a vaníliás pudingot, a vaníliás cukorral együtt, sűrű krémmé főzöm. A tojásfehérjéket a porcukorral kemény habbá verem és hozzákeverem a forró, pudingos krémhez, még pár percig főzöm és kész is. Kicsit hagyom a krémet hűlni, majd az alsó lapra egyenletesen ráhalmozom, végül ráteszem a felső lap négyzeteit. Nedves késsel könnyen vágható így a krémes.
Hideg helyen néhány órát állni hagyjuk.
A cukrot az ásványvízbe keverjük. Addig kevergetjük, amíg a cukor teljesen felolvad. A lisztet, a sütőport és a diót összekeverjük és a cukros vízhez adjuk, jól kikavarjuk. 22 x 35...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A leveles tésztát 3-ba vágjuk, vékonyra kinyújtjuk és kisütjük. A tepsit nem kell kikenni semmivel. Amikor kisül még kicsit kézzel lenyomkodjuk , hogy laposabb legyen. 4 csoma...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű