3 nagy tojás
liszt - ugyanaz a súly
cukor - ugyanaz a súly
vaj - ugyanaz a súly
1 kávéskanál élesztő
A vajat dolgozd el egy spatulával, majd add hozzá a cukrot és a tojásokat. Lehetőleg elektromos habverővel addig keverd, amígfehérré és nagyon homogén krémmé válik. Add hozzá a lisztet és az élesztőt, és dolgozd ki a tésztát. Vajazott lisztezett sütőformába öntsd. Ha kereket használsz 20 cm átmérőjű legyen. 50 percig süsd 180-200°-on. Csinálj tűpróbát: ha a tű szárazon jön ki a tésztából, akkor elkészült.
1 nagy tojás kb 60-70 g
A lisztet, a porcukrot, a sütőport és a citrom héját összekeverjük, majd a keverék felét margarinnal kikent tepsibe szórjuk. A meghámozott, 1cm-es gerezdekre vágott barackot ráf...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először a kijelölt tepsit vagy tálat(tortának is készíthető) folpackal kibéleljük úgy,hogy a szélein túl lógjon. A felezett epreket lerakjuk. A zselatint a vízben elkeverjük a cu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összedolgozzuk az anyagokat. Golyókat formázunk, tepsire rakjuk, villával megnyomjuk és 200 fokon pár perc alatt megsütjük.
Elkészítési idő: 10+10 Nehézség: Könnyű