Tészta: 30 dkg liszt, 5 dkg margarin, 10 dkg porcukor, késhegynyi szódabikarbóna, 1 tojás, 1/2 dl tej
Krém: 6 dl tej, 15 dkg liszt, 20 dkg cukor, 2 vaníliás cukor, 20 dkg margarin
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk. 3 részre osztjuk, sütőpapíron vékonyra kinyújtjuk és tepsi hátán 180 °C-os sütőben 8 percig sütjük. Ne barnítsuk meg!
A krémhez a lisztet és a cukrot a tejben sűrűre főzzük és elkeverjük benne a vaníliás cukrokat. Ha langyosra hűlt, jól kikeverjük a kihabosított margarinnal.
A krémet a tésztalapok közé kenjük, porcukorral a tetejét megszórjuk. Éjszakára hűtőbe tesszük és másnap szeleteljük.
A banánokat botmixerrel pépesítjük, a többi hozzávalóval összekeverjük, a tojásokat egyenként keverjük hozzá. 180 fokos sütőben kb. 45 percig fedetlenül, 15 percig fóliával lefe...
Elkészítési idő: 1 óra 15 perc Nehézség: Könnyű
Felforralunk kilenc deci tejet tíz deka cukorral. Közben habbá verünk kilenc tojásfehérjét három deka kristálycukorral, és a forró tejbe mártogatott evőkanállal galuskákat szaggatu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
mindent egy tálba öntünk botturixal simára keverjük tepsibe öntjük és meg sütjük.Lekvárral tálaljuk.
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű