Piskóta: 5 tojás, 15 dkg porcukor, 13 dkg liszt, 0,5 dl tej, 1 sütőpor, 2 db 3in1 kávépor, 1 dl étolaj
Középre: 20 db babapiskóta, 1 dl kész kávé, kevés rum (2-3 ek.)
Krém: 3 cs. főzős karamellpuding, 20 dkg cukor, 8 dl tej, 25 dkg margarin
Tetejére: 3-4 dl habtejszín, 2 tk. karamellpuding, 3 tk. cukor, 2 tk. étolaj, 1,5 dl víz
A kávéporokat kikeverjük a meglangyosított tejjel.
A tészta hozzávalóiból piskótát sütünk egy 28x40 cm-es zsírozott, lisztezett tepsiben, 190 °C-on, kb. 25 perc alatt. Tűpróbával ellenőrizzük, hogy megsült-e. Rácsra borítva kihűtjük.
A pudingporból 2 teáskanálnyit félreteszünk a díszítéshez. A többi pudingporból a tejjel és a cukorral sűrű krémet főzünk. Folpackkkal letakarva kihűtjük, majd kikeverjük a kihabosított margarinnal.
A krém felét rákenjük a kihűlt piskótára. A babapiskóták tetejét éppen csak megmártjuk a rumos kávéban és krémre rakosgatjuk. Nem kell szorosan, maradjon kis rés közöttük! Befedjük a maradék krémmel úgy, hogy a piskóták közé is kerüljön.
A tejszínhabot keményre felverjük és a krémre simítjuk, de nem kell nagyon elegyengetni.
A díszítéshez valókat összefőzzük és rácsorgatjuk a tejszínhabra. Egy fogvájóval, vagy hurkapálcával márványosra kavarjuk a tetejét.
A tészta hozzávalóit jól kidagasztjuk, majd kétszeresére kelesztjük. Miután megkelt, lisztezett deszkára borítjuk, és egyenlő 27 részre osztjuk. 20 részből formáljunk 35 cm hossz...
Elkészítési idő: 1 óra 30 p Nehézség: Könnyű
Melegítsük elő a sütőt 180 fokra. Tegyük egy vastagfalú edénybe a vajat, cukrot és a mézet. Melegítsük össze alacsony lángon az egészet, amíg a cukor el nem olvad teljesen. Ez k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű