4 tojás,
6 ek. liszt,
5 ek. porcukor,
2 van. cukor,
5 dl tej,
25 dkg margarin,
25 dkg porcukor,
1 ek. citromlé,
csipet só,
2 cs. háztartási keksz
A tojássárgákat a liszttel és a tejjel elkeverjük és sűrű krémmé főzzük. A margarint 5 kanál porcukorra és a van. cukrokkal habosra keverjük és a még langyos krémmel (így sokkal simább lesz) összedolgozzuk. A kekszeket langyos tejbe mártjuk(csak egy pillanatra, ne ázzon el) és 1 sort lerakunk egy tepsibe (én gáztepsibe szoktam). Rákenjük a krémet és rárakjuk a másik csomag kekszet. Ízlés szerint ezt a kekszréteget megkenhetjük nem túl édes, pikáns lekvárral.
A tojásfehérjéket a 25 dkg porcukorral citromlével, csipet sóval gőz fölött felverjük és a kekszre simítjuk. Tetejét ízlés szerint díszítjük.
Csak másnap lehet jól szeletelni!
A totut az édesítőkkel a kókuszkrémmel, a vaníliával keverjük össze botmixerrel. Adjuk hozzá a citromlevet és a citromhéját. A zselatint a vízzel felforrósítjuk...forrni nem szaba...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű
Melegítsük elő a sütőt 175 ˚C-ra, béleljünk ki egy 33×23-as tepsit sütőpapírral/fújjunk be sütőspray-vel. Kézi habverő segítségével keverjük krémes állagúra a vajat és a cukrot, m...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes