Tészta: 40 dkg liszt, 20 dkg porcukor, 8 dkg margarin, 1 cs. sütőpor, 6 tojás sárgája. (Ha kívánja a tészta még egy kevés tejföl.)
Hab: 6 tojás fehérje, 22 dkg porcukor
Krém: 4 dl tej, 4 k. liszt, 1 tojás
25 dkg porcukor, 1 cs. margarin, 2 cs. vaníliás cukor
A tésztához valókat összegyúrom, majd 3 egyenlő részre osztva, cipó alakúra formálom. Kinyújtom téglalap alakúra mind a hármat. Sütőpapírra, sütőlapra vagy tepsi hátoldalára helyezem őket. A habhoz valókat gőz felett kemény habbá verem. Mind a három – nyerslap tetejét megkenem a felvert habbal, majd megszórom a durvára vágott dióval. Világos színűre sütöm mindhármat. A krémhez való tejet, lisztet és egész tojást jól kikeverem, majd folyamatos keverés mellett lassú tűzön megfőzöm. A krémhez való porcukrot a margarinnal és a vaníliás cukorral simára keverem, majd a kihűlt lisztes főzettel összekeverem. Az első kihűlt lapot megkenem a krém felével, majd ráhelyezem a második lapot, azt megkenem a maradék krémmel, majd ráhelyezem a harmadik lapot.
A darált kekszet a kakaóporral összekeverjük. Ezután egy edényben a Ramát, a cukorral és a tejjel összemelegítjük annyira, hogy a Rama és a cukor elolvadjon. Ezt ráöntjük a kakaóp...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés: A tészta anyagait összegyúrjuk, négy részre osztjuk, vékonyra nyújtva tepsi hátán megsütjük. A krémhez a tejből és lisztből vastag pépet főzünk, kihűtjük. A vajat hab...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű