1 nagyobb csirkemell
250g bacon
150g parmezán
1 közepes fej hagyma
2 gerezd fokhagyma
2 dl főzőtejszín
4 ek liszt
0,5 dl olíva olaj
só és bors
A csirkemellet középen kettévágjuk, majd 2-2 szeletet vágunk belőle.
A lisztet összekeverjük a parmezán felével, majd többször megforgatjuk benne a húst.
Forró olajban mindkét oldalát átsütjük.
Kivesszük a serpenyőből, majd a visszamaradt olajon megpirítjuk a bacont. Ha a bacon már ropogós, hozzáadjuk a hagymát és a fokhagymát, majd üvegesre pirítjuk.
Ekkor hozzáadjuk a főzőtejszínt, illetve visszatesszük a húsokat és összefőzzük.
Ízesítjük, sóval, borssal, esetleg szerecsendióval. (A sóval vigyázzunk, mert a bacon is sós)
Megszórjuk reszelt parmezánnal, majd tálaljuk.
A csirkemellet felkockázom,olajon fehéredésig pirítom. A bunda hozzávalóit egy tálba rakom csomómentesre keverem.A víz menyisége a tojás méretétől függően változhat. Elég sűrű le...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A zöldségeket megtisztítjuk, felvágjuk és kevés olajon megdinszteljük, majd hozzáadjuk a nagyobb darabokra vágott csirkét is és 3-4 percen át pirítjuk. Ezt követően szűrőkanállal á...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű