13 dkg sűrített tej (cukrozott)
7 dkg cukor
dkg méz
4 dkg vaj
2 késhegynyi szódabikarbóna
fél rúd vanília
6 dkg fehér csokoládé
A sűrített tejet, a cukrot, a mézet, a vajat, a szódabikarbónát és a vaníliarúd kikapart magjait egy nagyobb lábasba tesszük, és alacsony lángon folyamatosan keverve melegítjük, míg a cukor teljesen el nem olvad.
Ha a cukor elolvadt, nagyobbra vesszük a lángot és folyamatosan keverve addig főzzük a masszát, míg a barnás-karamellás színű lesz, besűrűsödik kissé. A térfogata ahogy a sűrített tej elkezd forrni, megnő kissé, majd ismét visszacsökken.
Kb. 116 fokra előmelegítjük. Pár percet hagyjuk hűlni, majd belekeverjük az apróra vágott fehér csokit, amivel addig keverjük, míg teljesen el nem olvad.
Ekkor sütőpapírral bélelünk ki egy kisebb sütőkeretet vagy tepsit, valamint szögleteset és úgy 1 cm vastagon elterítjük, benne a karamellát, majd pár órára hűtőbe tesszük.
Ezután szeleteljük.
Bele Milka csoki darabok. Formát margarinnal, zsemlemorzsával kikenni. Több mint a fele masszát beleöntjük a megmaradt részbe 3 e.k kakaóport teszünk, majd ráöntjük. 30-40 perc süt...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A zabpelyhet aprítóba összeaprítom, majd a többi hozzávalóval együtt kézi mixerrel összekeverem. Sütőpapírral bélelt tepsibe golyókat formázok a masszából egy kiskanállal majd kics...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
• nagy doboz natúr joghurt, liszt, vaníliás cukor, összekeverni sűrű tésztává, • teflon serpenyőbe olaj, kisütni, • fahéjas porcukorral v. lekvárral.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű