Tészta:
2 ek. méz
2 ek. kakaó
2 db tojás
2 kk. szódabikarbóna
20 dkg cukor
15 dkg vaj, esetleg margarin
40 dkg liszt
Krém:
1 l tej
2 ek. liszt
37,5 dkg vaj, esetleg margarin
2 cs. vaníliás cukor
30 dkg cukor
Tetejére:
cukrozott kakaópor vagy reszelt csokoládé
A tészta alapanyagait összedolgozzuk, 4 cipóra osztjuk, és vékonyra kinyújtva egyenként megsütjük. 180 fok kb. 8 perc
A pudingot megfőzzük a tejjel és a liszttel, közben habosra keverjük a vajat a 30 dkg cukorral. Ha már langyos a puding, összekeverjük a cukros vajjal.
Összeállítjuk a süteményt, mind a négy lapra jusson a krémből. A tetejét megszórjuk cukrozott kakaóporral vagy reszelt csokoládéval, és néhány órára hűtőbe tesszük.
Az eredeti Marlenka egy Csehországban élő örmény cukrász által készített mézes-diós-karamelles sütemény. Ez a recept egyszerűbb és könnyebben elkészíthető változat, de nagyon finom.
A tészta kinyújtása kicsit trükkös, erősen lisztezni kell alul-felül, és az sem baj, ha elszakad, a tepsiben nyugodtan összerakosgathatjuk a darabokat, szépen összesül.
Én a nagy gáztepsiben készítettem, így nagyon vékony lett a tészta, de annál finomabb. Kihűlés után is könnyen törik, de akinek a puzzle nem okoz gondot, az megoldja.
Természetesen vajat használtam, nem margarint, és reszelt csokoládét.
Jó étvágyat!
A vajat habosra kavarni a tojássárgákkal,cukorral és vanillin cukorral.Hozzáadni a darált diót,lisztet,végül a tojások habját. A meggyet a tetejére szórjuk. 180 fok, 30 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az eritritet elkeverem a kókusztejjel és egy kisebb, tetővel rendelkező üvegbe öntöm. Hozzáadom a chia magot és hűtőbe teszem előző este, hogy a szemek megduzzadjanak. Reggel megke...
Elkészítési idő: 5 perc Nehézség: Könnyű
◾️A tojásokat szétválasztjuk. ◾️A fehérjét habbá verjük, a sárgáját pedig a cukorral kikeverjük. ◾️A sárgájához hozzáadjuk a vajat, a lisztet és a vaníliakivonatot. ◾️A fehér...
Elkészítési idő: 30 perc + sütés Nehézség: Közepes