½ kg földieper
15 dkg cukor
2 dl tejszín
2 cl triple sec
Őrölt szegfűszeg
fahéj
1 tojás sárgája
1 evőkanál liszt
csipet só
A jól megmosott, megtisztított földiepret 1 liter vízben cukorral, sóval, szegfűszeggel, fahéjjal feltesszük főni (kb. 20 perc). Közben a tejszín felét a liszttel simára felkeverjük, majd a főzési idő letelte után behabarjuk vele a levest. Jól felforraljuk, majd átturmixoljuk vagy szűrőn leszűrjük és jól átnyomkodjuk. (Én behabarás előtt mixeltem át!!!)
Végül a tejszín másik felét a tojássárgájával jól elkeverjük és a leveshez adjuk. Visszatesszük a tűzre (vigyázva, hogy forró legyen, de ne forrjon) és habverővel simára keverjük. Ha kihűlt, hűtőbe tesszük és jól lehűtve triple seccel és egy kevés egészséges felszeletelt eperrel tálaljuk.
Melegítsük elő a sütőt 325ºF / 160ºC. 2. Helyezze a nyárson a burgonya és finoman tolja a nyárs végig azt. 3. Tartsa éles, vékony késsel ferdén vágott és az ellenkező irányba...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű