1,5-2 kg répa
2-3 darab alma (édesebb)
3-4db narancs
1 db citrom
ízlés szerint méz vagy cukor
A répát megpucoljuk,felkarikázzuk..Feltesszük főni annyi vízzel hogy ellepje,belefacsarjuk
a citromot .Amikor már majdnem megpuhult hozzáadjuk a megpucolt kockára vágott almát és még forralunk rajta egyet. Egy botmixer vagy turmix segítségével
pürésítjük. Amikor kihűlt belefacsarjuk a narancsokat.Tetszés szerinti sűrűségűre
hígítjuk vízzel és mézzel vagy cukorral ízesítjük.Jól
lehűtjük,fogyasztás előtt felrázzuk.
Többféle gyümölcs adható még hozzá...banán,körte,barack,eper,málna stb.épp aminek szezonja van.
Mostanában pl.sütőtököt megsütöm....pürésítem és azt adok hozz
egy rongyba töltöd kifacsarod a levet majdd sütőbe sütőpapíron mehet rá minden 180-200 fok 20 perc mellé minden mentes paradicsomszósz
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
3-4 almát meghámozva annyi vízbe tenni ami éppen ellepi. Pici sóval ízesíteni. Amíg puhul az alma a habarást kell elkészíteni. Kókusztej+ rizstej+ 1-2 ek lisztet csomómentesre kava...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű