1 bögre finomliszt
2 bögre búzadara
1 db tojás
1 csipet só
1 púpozott ek cukor (de lehet egy csomag vaníliás cukor is)
4 dl tej (de annyi tej kell hozzá, hogy elég híg legyen, hogy kiöntsük a keverőtálból a serpenyőbe)
A lisztet, a darát, a sót, a cukrot és a tojást jól elkeverjük.
A tejjel pedig addig hígítjuk, míg önthető masszát nem kapunk.
Állni hagyjuk min. 10 percig, de ha nagyon összeáll, még tehetünk hozzá tejet.
Sütés
A vajat a tűzön felolvasztjuk, beleöntjük a masszát, és lefedjük.
Amikor már jól megpirult az alja, akkor összetörjük, és közepes lángon sütjük, amíg jól át nem sül.
A töltelékhez a vajat megolvasztjuk, elkeverjük benne a cukrokat és a fahéjat, majd hűtőbe tesszük, hogy a zsiradék újra megszilárduljon. 1 dl langyos tejben pici cukorral felfutt...
Elkészítési idő: 60 perc+ piente Nehézség: Közepes
Sütés után porcukorral megszórjuk
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
a tejet feltettem forrni, beletettem a cukrokat, folyamatos keverés közben beleöntöttem a búzadarát, sűrűsödésig főztem, akkor tökéletes, ha megáll benne a fakanál !!! ? ez nem...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű