4 csirkecomb
1/2 kg paradicsom
1 fej hagyma
5-6 bazsalikomlevél
2 gerezd fokhagyma
250g olívabogyó
bors,3-4 ek olaj, 1 ek Worcester szósz, 1 csokor petrezselyem
Csirkecombokat fél órára besózzuk, utána mindkét oldalát kicsit átsütjük.
A sütőolajban megfonnyasztjuk a hagymát, hozzáadjuk a paradicsomot, a bazsalikomot és a fokhagymát, a Worcester-szószt, sózzuk, borsozzuk.
10 percig fedő nélkül forraljuk, belekeverjük az olívabogyót, a finomra vágott petrezselyem felét és a csirkecombokra öntjük. Előmelegített sütőben kb. 35-40 percig sütjük, amíg a hús kicsit megpirul. Tetejét megszórjuk a félretett petrezselyemmel.
Én petrezselyem helyett oregánót használok.
Hagyományos pörköltet készítünk. Aaz olajon üvegesre pároljuk a finomra vágott vöröshagymát. Tűzről lehúzva elkeverjük benne a fűszerpaprikát, majd hozzáadjuk a megtisztított csirk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Villával összetörjük a fetát, és kikeverjük a bazsalikommal, a fokhagymával, valamint kevés borssal. A 2 csirkemellből 8 nagyobb, vékony szeletet vágunk, ezeket kiklopfoljuk, sózz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű