Lapok:
- 6 tojás fehérje,
- 1/2kg cukor,
- kevés citromlé
Krém:
- 6 tojás sárgája
- 12 dkg cukor
- 2 csomag van.cukor
- 1 adag (presszo) kávé
- 250 g Rama margarin
Lapok:
A hozzávalókat gőz fölött nagyon kemény habbá verjük robotgéppel. Ha kemény, tehetünk bele maréknyi vagdalt pörkölt diót.
Szilikonlapra (4 lap lesz ebből a mennyiségből) rákenjük az 1/4 adagot, és 50°C-on szárítjuk!
krém:
a 6 tojás sárgáját 12 dkg cukorral, 2 csomag van.cukorral és 1 adag (presszo) kávéval gőz fölött kikeverjük. Ha már jól besűrűsödött, levesszük, és hagyjuk kihűlni. (ne feledkezzünk meg a lapokról a sütőben! ? ) Ha kihűlt a krém, egy Rama-t felkockázunk, és belekeverjük. Ha a lapok is kihűltek, vékonyan megkenjük őket. Hagyjunk annyi krémet, hogy a tetejére és köréje is jusson. Mi diódarabkákkal szoktuk díszíteni.
4 tojás sárgáját 30 dkg cukorral jól kikeverünk, majd kanalanként keverünk hozzá 14 evőkanál vizet, 18 dkg lisztet és 10 dkg mogyorót vagy diót, ½ sütőport, végül a 4 tojás keményr...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Közepes
A narancsokat meghámozzuk, kb. 1 cm vastag karikákra vágjuk. Folpack-kal kibélelünk egy tálat (nekünk 2,5 l tál), majd az alját és az oldalát kirakjuk a narancskarikákkal és elkész...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű