6 db tojás
25 dkg vaj (puha)
25 dkg porcukor
1, 25 dl natúr joghurt
1/2 tasak sütőpor
25 dkg liszt
10 dkg darált mandula
1 ek őrölt fahéj
1 ek liszt
80 dkg meggy (magozott, lehet mirelit is)
5 dkg mandula (szeletelt)
1.
A tojásokat kettéválasztjuk. A fehérjét felverjük, és a habot a hűtőbe tesszük. A vajat robotgéppel 5-6 perc alatt felhabosítjuk a porcukorral, majd egyenként hozzáadjuk a tojássárgájákat, és mindegyikkel további 1-2 percig verjük.
2.
Beleforgatjuk a joghurtot, majd adagonként a sütőporral elvegyített lisztet. Végül a hideg fehérjével lazítjuk, vigyázva rá, hogy ne törjük össze a habot! Az így kapott masszát kivajazott, kilisztezett tepsibe simítjuk.
3.
Összekeverjük az 1 ek lisztet és a fahéjat, azután megforgatjuk benne a meggyet, és szórjuk azt a tésztára. Így a gyümölcs süllyed le az aljára. Végül meghintjük a mandulával, és a 180 fokos sütőben kb. 50 percig vagy tűpróbáig sütjük. Miután kihűlt, megszórjuk porcukorral, és felszeleteljük.
A tortalapot 3 részre vágjuk. Megtöltjük a krémmel,majd körbekenjük. Habrózsa,csokireszelék,a rózsákba csokikockák mehetnek.
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
A vajat, a tojást és a cukrot egy tálba tesszük és robotgéppel összedolgozzuk, majd a többi hozzávalót is beletesszük és addig kavarjuk, amíg tészta állagúvá válik. 20 cm átmérőjű...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű