Hozzávalók:
1 kg liszt, 2 db tojás, 2 kis pohár kefir (300g), 4 evőkanál olaj, 1 evőkanál só, 1 csapott evőkanál cukor, 2 dl tej, 5 dkg élesztő
Elkészítés:
A tejbe tesszük a cukrot, hozzámorzsoljuk az élesztőt és 10 perc alatt felfuttatjuk.
Majd mindent összekeverünk a tálba.
zután letakart tálban hűtőbe tesszük. Kelni fog, tehát számoljunk vele, hogy nagyobb tál fog kelleni.
Ha állt már 3-4 órát, akkor lehet belőle sütni, de én úgy kaptam anno anyósomtól, hogy másnapig a hűtőben hagyjuk és utána süssük bő olajban.
Én mindig másnap készítem, nekünk úgy jobban bejön. És szerintem minél tovább áll a hűtőben persze a 2 hétben, amíg eltartható, annál finomabb.
Gombócokat tépünk belőle
Bő, forró olajban megsütjük az egyik, majd a másik felét.
1. A lisztet összekevertem a sóval és cukorral. Az olajat, a vajat, a tojássárgáját és a tej felét beleöntöttem a kenyérsütőgép üstjébe, majd a sóval, cukorral elkevert lisztet. A...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A burgonyát megpucolva apróra vágom, és annyi vízben, amennyi ellepi puhára főzöm. A levétől leszűrve pépesítem, hagyom hűlni. Közben elkészítem a lisztet, alaposan átszitálom, ezá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Élesztőt megfuttatjuk a cukros tejben. Bedagasztjuk. Kelesztjük. 2 részre osztjuk. 4-4 db. 200 C sütés
Elkészítési idő: 100 perc Nehézség: Közepes