2 bögre liszt (3 dl-es bögre)
1 csomag sütőpor
120g egész mák
1 bögre cukor
3 dl napraforgó olaj
3 dl tej
3 db tojás
1 csipet só
porcukor a tetejére (én csokimázzal csináltam)
Előmelegítjük a sütőt. A hozzávalókat összekeverjük, sütőpapírral kibélelt tepsibe öntjük és készre sütjük ( tűpróbát végzünk). Tálalás előtt meghintjük porcukorral.
Sütési hőfok :190 fok
Sütési idő :kb 30 perc
Elkészítése A hozzávalókat kézzel összedolgoztam, amíg szép egynemű tésztát kaptam. Ekkor kinyújtottam, majd hajtogattam és hagytam pihenni félórát. Ezt még kétszer megismételtem,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Melegítsük elő a sütőt 180 C-ra. Hirdetés 2. Keverjük össze a lisztet, a sütőport, sót, puha vajat, cukrot, tojást, reszelt citromhéjat, vanília kivonatot (vagy vaníliás c...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tálba rakom a hozzávalókat jól összegyúrom.Rudakat sodrunk belőle,és kis darabokra felvágjuk,formázzuk. 180 fokon sütöm.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű