Hozzávalók a tésztához:
- 25 dkg liszt
- 1,5 dl langyos tej
- 1 kávéskanál só
- 5 dkg puha margarin vagy vaj
- 2 dkg élesztő
A feltéthez:
- 3-4 db virsli (én a roppanós bécsi virslit használtam)
-pizzakrém,ízlés szerint pizza fűszerkeverék.
-15dkg kockázott bacon
-10 dkg kolbász
-10 dkg trapista sajt
vagy ízlés szerint bármilyen
A tészta hozzávalóit összegyúrom és 30 percig pihentetem.
A bacont és a kolbászt egy kicsit megpirítom.
A tésztát kör alakúra nyújtom és a szélétől kb.3-4 cm re körberakom virslivel,majd rájuk hajtom a tésztát.
A virslis részt bevagdosom 2cm-ként és fordítok rajta egyet hogy a virslik felfelé nézzenek.
A közepét megkenem pizzakrémmel,rászórok fűszerkeveréket,rárakom a bacont és kolbászt,megszórom reszelt sajttal és 180 fokon 15-20 perc alatt megsütöm.
Összekeverni mindent, golyókat formálni, és beleforgatni kókuszreszelékbe.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Lisztet a zsiradékkal, sütőporral, porcukorral összemorzsoljuk, hozzáadjuk a tojást, citrom reszelt héját, és levét, összegyúrjuk. Kb. fél centisre nyújtjuk, és szaggatjuk, sütjük...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Ha kihűlt a kettőt összekeverjük, és a lapokat megtöltjük. Közepére lekvár lap – krém – lap – lekvár – lap – krém – lap. Tetejére porcukor.
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes