4 liter tejet 35 fokosra melegítek.Beleteszek egy csapott teáskanál oltót (1 dl melegvízben feloldva
4 liter tejet 35 fokosra melegítek.Beleteszek egy csapott teáskanál oltót (1 dl melegvízben feloldva).40 perc pihentetés,majd az olvadék szűrése,aprítása.Ízlés szerint sózni kell és hozzáadni a snidlinget.Gézbe teszed és egy éjszakán át csöpögtetni kell-.Mi egy tejfölös vödörbe tettük amit előtte alul és oldalt kilyuggatunk.Tettük rá súlyt és így lett ilyen alakja
Turmixolj össze minden összetevőt, vagy a tojásokat törd össze villával, és utána keverd hozzá a ricottát, valamint a fűszereket. Jól lehet fűszerezni, mert a ricotta maga édeskés,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sajtot lereszeljük, a két tojásfehérjét enyhén felverjük, összekeverjük. Golyókat formálunk a masszából, zsemlemorzsába forgatjuk, és bő olajban kisütjük.
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
Aprítóba néhányszor megforgattam, de nem pépesítettem. Egy nagy fej vöröshagymát apró kockákra vágtam és zsíron megdinszteltem. A tűzről levéve piros őrölt paprikát és 3 gerezd z...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű